A+ A A-

Waszyngton zlecił Huntington Ingalls Industries kontynuację przygotowań do modernizacji atomowego lotniskowca USS George Washington.

Program wymiany paliwa jądrowego i przeglądu naprawczego CVN 73 zostanie zrealizowany w należącej do HII stoczni Newport News Shipbuilding w Wirginii. / Zdjęcie: US Navy

Przez kolejny rok Huntington Ingalls Industries (HII) będzie prowadził przygotowania do przeprowadzenia wymiany paliwa i przeglądu naprawczego (RCOH) atomowego lotniskowca USS George Washington, typu Nimitz. Kontrakt będzie obowiązywał do lutego 2017. Wartość wykonanych w tym czasie prac obliczana jest na ok. 205 mln USD (817 mln zł).

Modernizacja USS George Washington rozpocznie się latem 2017. Program RCOH zakłada m.in. odmalowanie dolnej część kadłuba okrętu i remont, a w niektórych przypadkach także wymianę i montaż wydajniejszych elementów układu pędnego. Dużo uwagi zostanie poświęcone konserwacji śrub okrętowych i konstrukcji sterowych. Prace zajmą 3-4 lata. Przygotowania do tego przedsięwzięcia trwają od 2014.

Program wymiany paliwa i przeglądu naprawczego jednostek typu Nimitz prowadzony jest w połowie szacowanego na 50 lat resursu okrętów. Trwający 3-4 lata proces podnosi ich trwałość użytkową i pozwala na eksploatację przez kolejne ćwierćwiecze.

Źródło: Altair

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy


Odśwież