A+ A A-

W czwartek, 3 marca, w Porcie Wojennym w Gdyni odbył się trening załadunku zasobników z uzbrojeniem rakietowym Morskiej Jednostki Rakietowej z Siemirowic na okręt dowodzenia siłami obrony przeciwminowej ORP Kontradmirał Xawery Czernicki.

Trening załadunku. / Zdjęcie: Marian Kluczyński

Dzisiaj w porcie wojennym w Gdyni miał miejsce praktyczny trening załadunku i rozładunku zasobników z uzbrojeniem rakietowym będącym na wyposażeniu Morskiej Jednostki Rakietowej z Siemirowic, na okręt dowodzenia siłami obrony przeciwminowej ORP „Kontradmirał Xawery Czernicki”. Przećwiczono różne warianty ładowania i rozładowania uzbrojenia.

Takie treningi stanowią niezbędny element szkolenia i umożliwiają dowódcom ocenę wyszkolenia swoich podwładnych, a poszczególne obsady doskonalą umiejętności nabyte w trakcie zajęć teoretycznych. Stanowią one także doskonałą okazję do szkolenia załóg pojazdów specjalnych (urządzenia dźwigowe), a także ratowników medycznych i pozostałych osób uczestniczących w treningu.

W praktycznym treningu załadunku i rozładunku udział wzięli marynarze z okrętu ORP „Kontradmirał Xawery Czernicki” oraz żołnierze z Morskiej Jednostki Rakietowej, a także z Komendy Portu Wojennego Gdynia.

Źródło: 3 FLOTYLLA OKRĘTÓW im. komandora Bolesława ROMANOWSKIEGO

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy


Odśwież