A+ A A-

W Newport News odbędzie się ceremonia chrztu kolejnego atomowego okrętu podwodnego typu Virginia.

USS Washington jest 7. okrętem budowanym przez Newport News Shipbuilding w ramach programu Virginia. Jednostki tego typu powstają również w stoczni General Dynamics Electric Boat. / Zdjęcie: NNS

Przyszły USS Washington (SSN 787), typu Virginia zostanie ochrzczony na terenie stoczni Newport News Shipbuilding w Wirginii. Udział w ceremonii wezmą m.in. przedstawiciele dowództwa US Navy. Matką chrzestną okrętu zostanie p. Elisabeth Mabus, córka Raya Mabusa, Sekretarza Marynarki Wojennej USA.

Budowa USS Washington rozpoczęła się w listopadzie 2014. W ub.r. producent z Newport News zakończył proces scalania poszczególnych sekcji okrętu. W najbliższych miesiącach jednostka przejdzie pierwszą serię testów, które poprzedzą przekazanie przyszłemu użytkownikowi. Okręt powinien znaleźć się w linii w 2017.

USS Washington jest 14. atomowym OP typu Virginia i 4. jednostką budowaną w ramach trzeciej transzy (Block III). Okręty tej partii charakteryzują się m.in. zmodyfikowaną wyrzutnią pocisków manewrujących MAURC (Multiple All-Up-Round Canister) i nowocześniejszą aparaturą sonarową.

Źródło: Altair

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy


Odśwież