A+ A A-

W poniedziałek, 4 stycznia, w Porcie Wojennym w Gdyni odbył się trening w rozładunku rakietowych bomb głębinowych z okrętu ORP „Kaszub”. Uczestniczyli w nim marynarze z okrętu oraz żołnierze z Komendy Portu Wojennego.

Trening w rozładunku rakietowych bomb głębinowych. / Zdjęcie: M. Kluczyński

Marynarze z 3. Flotylli Okrętów od samego początku roku realizują elementy szkolenia bojowego. Dzisiaj w Porcie Wojennym w Gdyni miał miejsce rozładunek rakietowych bomb głębinowych z korwety zwalczania okrętów podwodnych ORP „Kaszub”. W praktycznym treningu rozładunku wzięli udział marynarze z okrętu, a także żołnierze z Komendy Portu Wojennego Gdynia stanowiący obsługę dźwigową, zabezpieczenie przeciwpożarowe oraz medyczne.

Praktyczny rozładunek uzbrojenia jest niezbędnym elementem szkolenia i umożliwia dowódcy ocenę wyszkolenia załogi okrętu. Dzięki takim treningom obsady doskonalą umiejętności nabyte w trakcie zajęć teoretycznych. Stanowią one także okazję do szkolenia załóg pojazdów specjalnych (urządzenia dźwigowe), a także straży pożarnej, ratowników medycznych i pozostałych osób uczestniczących w rozładunku.

Źródło: 3 FLOTYLLA OKRĘTÓW im. komandora Bolesława ROMANOWSKIEGO

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy


Odśwież