A+ A A-
  • Kategoria: Wiadomości
  • Odsłony: 786

HMS Richmond wziął udział w ćwiczeniach morskich przeprowadzonych u zachodnich wybrzeży Indii.

Załoga HMS Richmond spędziła kilka dni u wybrzeży Indii, ćwicząc prowadzenie operacji bojowych
wspólnie z indyjską fregatą INS Betwa. / Zdjęcie: www.royalnavy.mod.uk

Od pół roku fregata rakietowa HMS Richmond (F239), typ 23, prowadzi działania bojowe na wodach Oceanu Indyjskiego. Brytyjski okręt bierze udział w wielonarodowych operacjach wojskowych, których celem jest walka z grupami piratów morskich i ochrona cywilnych statków.

Jednym z elementów misji HMS Richmond są kurtuazyjne wizyty w portach morskich zaprzyjaźnionych państw i udział w ćwiczeniach morskich organizowanych przez sojuszników. W takim właśnie celu brytyjska fregata skierowała się do indyjskiego Goa na zachodzie kraju.

Przez kilka dni załoga HMS Richmond ćwiczyła prowadzenie operacji morskich wspólnie z indyjską fregatą rakietową INS Betwa (F39), typu Brahmaputra. Celem ćwiczeń było wypracowanie metod koordynacji działań obu jednostek na polu walki. Szczególny nacisk położono na doskonalenie procedur wymiany informacji między okrętami, a także współdziałanie w ramach większych zespołów zadaniowych.

Kilkudniowe ćwiczenia realizowano HMS Richmond i INS Betwa w ramach różnych scenariuszy sytuacyjnych. Załogi obu okrętów symulowały m.in. prowadzenie wspólnych patroli bojowych i walkę z grupami piratów morskich. Ćwiczono również konwojowanie cywilnych statków i operacje poszukiwawczo-ratownicze.

Źródło: Altair

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy


Odśwież