A+ A A-

16 odbytych patroli

47 zatopionych statków o łącznym tonażu 238.327 ton
5 okrętów uszkodzonych o łącznym tonażu 37.965 ton

urodzony 1 maja 1912 r., w Heidau niedaleko Liegnitz
zmarł 5 sierpnia 1998 w Bavarii

Otto Kretschmer był dowódcą trzech okrętów podwodnych:
  • U-35 od 31 lipca 1937 do 15 sierpnia 1937. (Nie odbył w tym okresie żadnego patrolu.)
  • U-23 od 1 października 1937 do 1 kwietnia 1940. (Odbył 8 patroli, służąc na okręcie przez 102 dni.)
  • U-99 od 18 kwietnia 1940 do 17 marca 1941. (Odbył 8 patroli, służąc na okręcie przez 127 dni.)

Uzyskane stopnie wojskowe:

09.10.1930 - Seekadett
01.01.1932 - Fähnrich zur See
01.04.1934 - Oberfähnrich zur See
01.10.1934 - Leutnant zur See
01.06.1936 - Oberleutnant zur See
01.06.1939 - Kapitänleutnant
01.03.1941 - Korvettenkapitän
01.09.1944 - Fregattenkapitän

Przyznane odznaczenia:

17.10.1939 - Iron Cross 2nd Class
09.11.1939 - U-boat War Badge
17.12.1939 - Iron Cross 1st Class
04.08.1940 - Knights Cross
04.11.1940 - Knights Cross with Oak Leaves
26.12.1941 - Knights Cross with Oak Leaves and Swords

Niektóre zatopione statki:

Auckland Star - liniowiec pasażerski
Laurentic - krążownik pomocniczy (przed wojną brytyjski liniowiec pasażerski)
Patroclus - krążownik pomocniczy
Forfar - krążownik pomocniczy
Invershannon - zbiornikowiec
Scottish Maiden - zbiornikowiec
Conch - zbiornikowiec
Terje Viken - zbiornikowiec
Athelbeach - zbiornikowiec
Ferm - zbiornikowiec
Beduin - zbiornikowiec
Venetia - zbiornikowiec
Danmark - zbiornikowiec
Crown Arun - frachtowiec
Baron Blythswood - frachtowiec

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy


Odśwież