A+ A A-

8 odbytych patroli

25 zatopionych statków o łącznym tonażu 130.667 ton

urodzony 22 marca 1908 w Magdeburgu
zmarł 1 maja 1987 w Bad Schwartau

Klaus Scholtz był dowódcą jednego okrętu podwodnego:
  • U-108 od 22 października 1940 do 14 października 1942. (Odbył 8 patroli, służąc na okręcie przez 361 dni.)

Uzyskane stopnie wojskowe:

01.11.1927 - Seekadett
18.03.1929 - Fähnrich zur See
01.10.1931 Leutnant zur See
01.10.1933 - Oberleutnant zur See
01.10.1936 - Kapitänleutnant
01.11.1941 - Korvettenkapitän
01.07.1944 - Fregattenkapitän

Przyznane odznaczenia:

26.12.1941 - Knights Cross
10.09.1942 - Knights Cross with Oak Leaves

Niektóre zatopione statki:

Rajaputana - krążownik pomocniczy
Norland - tankowiec
Mobilail - tankowiec
Louisiana - tankowiec
Tricula - tankowiec

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy


Odśwież