A+ A A-

5 odbytych patroli

27 zatopionych statków o łącznym tonażu 170.163 ton

urodzony 15 sierpnia 1905 w Posen
zmarł w maju 1993

Karl-Friedrich Merten był dowódcą jednego okrętu podwodnego:
  • U-68 od 11 lutego 1941 do 21 stycznia 1943. (Odbył 5 patroli, służąc na okręcie przez 368 dni.)

Uzyskane stopnie wojskowe:

01.04.1928 - Fähnrich zur See
01.06.1930 - Oberfähnrich zur See
01.10.1930 - Leutnant zur See
01.04.1933 - Oberleutnant zur See
01.04.1936 - Kapitänleutnant
01.04.1941 - Korvettenkapitän
01.01.1944 - Fregattenkapitän
15.04.1945 - Kapitän zur See

Przyznane odznaczenia:

02.10.1939 - Iron Cross 2nd Class
02.08.1941 - U-boat War Badge
31.12.1941 - Iron Cross 1st Class
13.06.1942 - Knights Cross
16.11.1942 - Knights Cross with Oak Leaves
30.01.1943 - U-boat War Badge with Diamonds

Niektóre zatopione statki:

L. J. Drake - tankowiec
C. O. Stillman - tankowiec
Frimaire - tankowiec
Arriaga - tankowiec
Darkdale - zbiornikowiec

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy


Odśwież