A+ A A-

8 odbytych patroli

25 zatopionych statków o łącznym tonażu 139.413 ton
1 okręt uszkodzony o tonażu 2.588 ton

urodzony 14 stycznia 1911 w Berlin-Charlottenburg
zmarł 26 kwietnia 1989

Robert Gysae był dowódcą dwóch okrętów podwodnych:
  • U-98 od 12 października 1940 do 23 marca 1942. (Odbył w 6 patroli, służąc na okręcie przez 194 dni.)
  • U-177 od 24 marca 1942 do 16 października 1943. (Odbył 2 patrole, służąc na okręcie przez 312 dni.)


Uzyskane stopnie wojskowe:

01.04.1932 - Seekadett
01.01.1933 - Fähnrich zur See
01.01.1935 - Oberfähnrich zur See
01.04.1935 - Leutnant zur See
01.01.1937 - Oberleutnant zur See
01.10.1939 - Kapitänleutnant
01.07.1943 - Korvettenkapitän

Przyznane odznaczenia:

31.05.1940 - Iron Cross 2nd Class
15.04.1941 - Iron Cross 1st Class
31.05.1941 - U-boat War Badge
31.12.1941 - Knights Cross
31.05.1943 - Knights Cross with Oak Leaves
01.10.1944 - U-boat Front Clasp


Niektóre zatopione statki:

Nova Scotia - transportowiec
Llandaff Castle - transportowiec

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy


Odśwież