A+ A A-

5 odbytych patroli

16 zatopionych statków o łącznym tonażu 106.200 ton
1 okręt uszkodzonych o tonażu 12.502 ton

urodzony 3 kwietnia 1904 w Germersheim, Pfalz
zmarł 17 lipca 1964

Richard Zapp był dowódcą jednego okrętu podwodnego:
  • U-66 od 2 stycznia 1941 do 21 czerwca 1942. (Odbył 5 patroli, służąc na okręcie przez 264 dni.)

Uzyskane stopnie wojskowe:

12.10.1926 - Seekadett
01.04.1928 - Fähnrich zur See
01.06.1930 - Oberfähnrich zur See
01.10.1930 - Leutnant zur See
01.05.1933 - Oberleutnant zur See
01.04.1936 - Kapitänleutnant
01.04.1941 - Korvettenkapitän
01.01.1945 - Fregattenkapitän

Przyznane odznaczenia:

14.05.1941 - U-boat War Badge
06.08.1941 - Iron Cross 2nd Class
06.08.1941 - Iron Cross 1st Class
23.04.1942 - Knights Cross

Niektóre zatopione statki:

Allan Jackson - zbiornikowiec
Empire Gem - zbiornikowiec
Sandar - tankowiec

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy


Odśwież