A+ A A-

5 odbytych patroli

23 zatopione statki o łącznym tonażu 119.014 ton
5 okrętów uszkodzonych o łącznym tonażu 46.500 ton

urodzony 18 marca 1913 w Bremen

Reinhard Hardegen był dowódcą dwóch okrętów podwodnych:
  • U-147 od 11 grudnia 1940 do 4 kwietnia 1941. (Odbył 1 patrol, służąc na okręcie przez 19 dni.)
  • U-123 od 19 maja 1941 do 31 lipca 1942. (dbył 4 patrole, służąc na okręcie przez 221 dni.)


Uzyskane stopnie wojskowe:

01.07.1934 - Fähnrich zur See
01.04.1936 - Oberfähnrich zur See
01.10.1936 - Leutnant zur See
01.06.1938 - Oberleutnant zur See
01.12.1940 - Kapitänleutnant
01.03.1944 - Korvettenkapitän

Przyznane odznaczenia:

18.09.1940 - Iron Cross 2nd Class
18.11.1940 - U-boat War Badge
23.08.1941 - Iron Cross 1st Class
23.08.1942 - Knights Cross
23.04.1942 - Knights Cross with Oak Leaves
07.05.1942 - U-boat War Badge with Diamonds

Niektóre zatopione statki:

Muskogee - tankowiec
Empire Steel - tankowiec
Pan Norawy - tankowiec
Norness - zbiornikowiec
Caimbra - zbiornikowiec
Gulfamerica - zbiornikowiec

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy


Odśwież