A+ A A-

8 odbytych patroli

25 zatopione statki o łącznym tonażu 103.884 ton

urodzony 5 sierpnia 1907 w Wilhelmshaven
zginął 5 listopada 1943 na Południowym Atlantyku

Wilhelm Rollmann był dowódcą trzech okrętów podwodnych:
  • U-34 od 26 października 1938 do 28 września 1940. (Odbył 7 patroli, służąc na okręcie przez 190 dni.)
  • U-847 od 26 stycznia 1943 do 26 stycznia 1943. (Nie odbył w tym czasie żadnego patrolu.)
  • U-848 od 20 lutego 1943 do 5 listopada 1943 (+). (Odbył 1 patrol, służąc na okręcie przez 49 dni.)

Uzyskane stopnie wojskowe:

12.10.1926 - Seekadett
01.04.1928 - Fähnrich zur See
01.05.1930 - Oberfähnrich zur See
01.10.1930 - Leutnant zur See
01.10.1932 - Oberleutnant zur See
01.04.1936 - Kapitänleutnant
01.12.1940 - Korvettenkapitän
01.11.1943 - Fregattenkapitän

Przyznane odznaczenia:

26.09.1939 - Iron Cross 2nd Class
12.11.1939 - U-boat War Badge
07.02.1940 - Iron Cross 1st Class
31.11.1940 - Knights Cross

Niektóre zatopione statki:

Whirlwind - brytyjski niszczyciel
Spearfish - brytyjski okręt podwodny
Kennebec - zbiornikowiec
Coroni River -zbiornikowiec
Lucretia - zbiornikowiec
Thiara - zbiornikowiec
Malabar - statek parowy
Bronte - statek parowy
Franconia - statek pasażerski

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy


Odśwież