A+ A A-

4 odbyte patrole

26 zatopionych statków o łącznym tonażu 115.338 ton

urodzony 11 grudnia 1902 w Silstedt, Harz
zmarł 26 kwietnia 1963 w Ussel / Waldeck

Werner Hartmann był dowódcą trzech okrętów podwodnych:
  • U-26 od 11 maja 1936 do 30 września 1938. (Nie odbył w tym czasie żadnego patrolu.)
  • U-37 od 25 września 1939 do 6 maja 1940. (Odbył 3 patrole, służąc na okręcie przez 86 dni.)
  • U-198 od 3 listopada 1942 do 15 stycznia 1944. (Odbył 1 patrol, służąc na okręcie przez 200 dni.)

Uzyskane stopnie wojskowe:

01.04.1923 - Fähnrich zur See
01.10.1925 - Leutnant zur See
01.07.1927 - Oberleutnant zur See
01.10.1933 - Kapitänleutnant
01.07.1937 - Korvettenkapitän
01.04.1941 - Fregattenkapitän
01.04.1943 - Kapitän zur See

Przyznane odznaczenia:

08.11.1939 - Iron Cross 2nd Class
08.11.1939 - Iron Cross 1st Class
07.12.1939 - U-boat War Badge
09.05.1940 - Knights Cross
05.11.1944 - Knights Cross with Oak Leaves

Niektóre zatopione statki:

Sveoborg - zbiornikowiec
Vermont - frachtowiec
Yorkshire - statek parowy

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy


Odśwież