A+ A A-

7 odbytych patroli

36 zatopionych statków o łącznym tonażu 187.279 ton
2 okręty uszkodzone o łącznym tonażu 14.213 ton

urodzony 16 lutego 1906 w Kiel
zmarł 23 września 1950 w Frankfurcie nad Menem

Viktor Schütze był dowódcą czterech okrętów podwodnych:
  • U-19 od 16 stycznia 1936 do 30 września 1937. (Nie odbył w tym okresie żadnego patrolu.)
  • U-11 od 13 sierpnia 1938 do września 1939. (Nie odbył w tym okresie żadnego patrolu.)
  • U-25 od 5 września 1939 do 19 maja 1940. (Odbył 3 patrole, służąc na okręcie przez 105 dni.)
  • U-103 od 5 lipca 1940 do 12 sierpnia 1941. (Odbył 4 patrole, służąc na okręcie przez 201 dni.)

Uzyskane stopnie wojskowe:

16.11.1925 - Seekadett
01.04.1927 - Fähnrich zur See
01.06.1928 - Oberfähnrich zur See
01.10.1929 - Leutnant zur See
01.07.1931 - Oberleutnant zur See
01.10.1935 - Kapitänleutnant
01.02.1940 - Korvettenkapitän
01.03.1943 - Fregattenkapitän
01.04.1944 - Kapitän zur See

Przyznane odznaczenia:

13.11.1939 - Iron Cross 2nd Class
21.02.1940 - Iron Cross 1st Class
11.12.1940 - Knights Cross
14.07.1941 - Knights Cross with Oak Leaves

Niektóre zatopione statki:

British Grenadier - zbiornikowiec
Chastine Maersk - zbiornikowiec
Nina Barthen - zbiornikowiec
Edwy R. Brown - zbiornikowiec (zatopiony razem z U-96)
W. L. Steed - zbiornikowiec
India Arrow - zbiornikowiec
China Arrow - zbiornikowiec
Samuel Q. Brown - tankowiec
New Jersey - tankowiec

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy


Odśwież