A+ A A-

4 odbyte patrole

24 zatopione statki o łącznym tonażu 104.849 ton
1 okręt uszkodzony o tonażu 9.494 ton

urodzony 21 października 1907 w Kedabeg, Caucases, Rosja
zmarł 26 grudnia 1997

Victor Oehrn był dowódcą dwóch okrętów podwodnych:
  • U-14 od 18 stycznia 1936 do 4 października 1937. (Nie odbył w tym czasie żadnego patrolu.)
  • U-37 od 6 maja 1940 do 26 października 1940. (Odbył 4 patrole, służąc na okręcie przez 81 dni.)

Uzyskane stopnie wojskowe:

01.10.1927 - Seekadett
01.04.1929 - Fähnrich zur See
01.06.1931 - Oberfähnrich zur See
01.10.1931 - Leutnant zur See
01.07.1933 - Oberleutnant zur See
01.10.1936 - Kapitänleutnant
01.09.1941 - Korvettenkapitän
01.05.1944 - Fregattenkapitän

Przyznane odznaczenia:

27.01.1940 - Iron Cross 2nd Class
10.06.1940 - Iron Cross 1st Class
21.10.1940 - Knights Cross

Niektóre zatopione statki:

British General - zbiornikowiec
Telena - zbiornikowiec
Corrientes - frachtowiec (zatopiony razem z U-32)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy


Odśwież