A+ A A-
  • Kategoria: Konkursy
  • Odsłony: 1066

Okręty Podwodne Świata razem z Wydawnictwem Rebis zapraszają do udziału w konkursie, w którym do wygrania jest książka Georga Raucha pt. Niezwykły żołnierz.

Aby wziąć udział w konkursie należy zapoznać się z regulaminem, odpowiedzieć na zamieszczone poniżej pytania konkursowe i podać imię, nazwisko oraz adres e-mail. Wśród tych, którzy odpowiedzą poprawnie na wszystkie pytania, wylosujemy dwie osoby, które otrzymają po jednym egzemplarzu książki.

Konkurs zakończony

Nagrodę wylosował:

Pan Kacper Kłosowski z Kodnia

GRATULUJEMY!!! 

Konkurs trwa do 30 kwietnia 2016 roku.

Ze zwycięzcami skontaktujemy się listownie lub drogą mailową i zamieścimy o nich informację na naszej stronie.

Prosimy o poprawne wpisywanie adresów mailowych!

W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Odpowiedzi na pytania można znaleźć na naszej witrynie.

Pytania:

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

Niezwykły żołnierz

Małe info o książce

Rauch stworzył barwny autoportret, a zarazem przejmujący obraz czasów wojny

W ogarniętym wojną Wiedniu młody Georg pomaga matce ukrywać Żydów. Wcielony do hitlerowskiej armii, ma zostać skierowany na kurs oficerski. Ponieważ nie ma na to najmniejszej ochoty, ujawnia swoje żydowskie pochodzenie. Trafia na front wschodni, gdzie walczy jako szeregowiec na południu Związku Sowieckiego i w Rumunii. Tak rozpoczyna się niesamowita tułaczka dziewiętnastolatka, rzuconego wbrew swojej woli w straszliwą wojnę, zmuszonego przez okrutny paradoks historii do wykorzystywania swej inteligencji, zdolności i determinacji, by walczyć za tych, których nienawidził. Służąc jako radiotelegrafista, wyprowadza oddział z okrążenia, za co zostaje odznaczony Krzyżem Żelaznym. Mimo ekstremalnych warunków jego opowieść nie jest pozbawiona swoistego humoru - jako straszny głodomór nosi przytroczoną do radiostacji patelnię, a dzięki kulinarnym talentom zyskuje wielu przyjaciół. Wzięty do niewoli w 1944 roku dzięki młodzieńczej sile oraz hartowi ducha zdołał przetrwać zarówno rosyjską zimę, jak i późniejszy równie okrutny i zabójczy obóz jeniecki.Do spisania wspomnień Georga Raucha skłoniło odnalezienie 80 własnych listów, które wysyłał do matki z frontu, a które ona pieczołowicie przechowała. Tak powstała ta wyjątkowa książka, ujmująca prostotą i autentycznością. Rauch stworzył przejmujący obraz czasów wojny, który łączy autentyzm Zapomnianego żołnierza ze spojrzeniem na wojnę oczami nastolatka z Berlińskiego żołnierza.Pierwsza książka w nowej serii "Byliśmy żołnierzami" prezentującej militarne wspomnienia i biografie.

Georg Rauch(1924-2006) przyszedł na świat w rodzinie austriackich Żydów. Jako młody chłopak interesował się radiotelegrafią, budował radia, malował, a także razem z matką pomagał innym Żydom. W końcu został powołany, wcielony do Wehrmachtu i wysłany na front wschodni. Po kapitulacji Niemiec trafił do rosyjskiego obozu jenieckiego, który cudem przetrwał i szczęśliwym zrządzeniem losu zdołał się z niego wyrwać. Wrócił do kraju i rodziny, był tak wycieńczony, że półtora roku spędził w sanatorium. Powrócił także do swojej młodzieńczej pasji - malowania. Gdy poznał swą żonę, Phyllis, przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych, a później razem osiedli w Meksyku. Niezwykły żołnierz w 2007 r. otrzymał nagrodę czasopisma "Writer's Digest" w kategorii "historia życia".

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy


Odśwież