A+ A A-
  • Kategoria: Konkursy
  • Odsłony: 3665

Okręty Podwodne Świata razem z Wydawnictwem Rebis zapraszają do udziału w konkursie, w którym do wygrania jest książka PETERA HARTA
pt. I WOJNA ŚWIATOWA 1914-1918. HISTORIA MILITARNA.

Konkurs zakończony.

Nagrodę wylosowała:

Pani Renata Jastrzębska ze Słupska

Aby wziąć udział w konkursie należy zapoznać się z regulaminem, odpowiedzieć na zamieszczone poniżej pytania konkursowe i podać imię, nazwisko oraz adres e-mail. Wśród tych, którzy odpowiedzą poprawnie na wszystkie pytania, wylosujemy nagrodę książkową.

Konkurs trwa do 31 października 2014 roku.

Ze zwycięzcami skontaktujemy się listownie lub drogą mailową i zamieścimy o nich informację na naszej stronie.

Prosimy o poprawne wpisywanie adresów mailowych!

W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Odpowiedzi na pytania można znaleźć na naszej witrynie.

Pytania:

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

* * *

Małe info o książkach

I wojna światowa 1914-1918.

I WOJNA ŚWIATOWA 1914-1918. HISTORIA MILITARNA
TYTUŁ ORYGINAŁU: THE GREAT WAR 1914-1918

Hart skupia się przede wszystkim na aspekcie strategicznym wojny i rozwoju taktyki wojennej orazna wprowadzanych nowinkach technicznych, które miały decydujący wpływ na jej wynik.

Toczona w latach 1914-1918 wojna była pierwszym konfliktem prawdziwie globalnym, gruntownie przekształcającymbieg historii. Na skutek tego konfliktu kilka imperiów zostało osłabionych lub się rozpadło, a z ich popiołów powstały nowe państwa. Wojna zrujnowała światową gospodarkę, przynosząc kryzys, który w decydujący sposób wpłynął na losy milionów ludzi. Dogłębne zbadanie przyczyn wybuchu tej wojny oraz przebiegu działań na wszystkich frontach jest niezbędne dla zrozumienia dziejów XX wieku.

W tym wielkim dziele słynny historyk Peter Hart analizuje ten konflikt, łącząc wyniki najnowszych badań historycznych z relacjami świadków wydarzeń. Cytowane wypowiedzi generałów i admirałów pozwalają zrozumieć przyczyny podejmowanych przez nich działań, a obrazowe relacje ich podwładnych ukazują straszliwe skutki zaciętych walk.

Hart skupia się przede wszystkim na aspekcie strategicznym wojny i rozwoju taktyki wojennej orazna wprowadzanych nowinkach technicznych, które miały decydujący wpływ na jej wynik.

Peter Hart pracuje w Imperial War Museum w Londynie, gdzie zajmuje się przeprowadzaniem wywiadów z weteranami współczesnych konfliktów zbrojnych. Jest autorem kilku uznanych publikacji z historii I wojny światowej, w tym "The Somme", "Bloody April," "Aces Falling", "1918: A Very British Victory" oraz "Gallipoli". Od lat pracuje też jako przewodnik po polach bitew frontu zachodniego oraz Gallipoli w Turcji.

Komentarze

0Daniel2014-10-17 15:10#1
fajne ;-)
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy


Odśwież