A+ A A-
  • Kategoria: Konkursy
  • Odsłony: 2347

Okręty Podwodne Świata razem z Wydawnictwem Finna zapraszają do udziału w konkursie, w którym do wygrania jest książka Samuela Eliota Morisona pt. Wschodzące słońce na Pacyfiku.

Konkurs zakończony.

Nagrodę wylosowała:

Pani Natalia Wolszleger

Gratulujemy!

Aby wziąć udział w konkursie należy zapoznać się z regulaminem, odpowiedzieć na zamieszczone poniżej pytania konkursowe i podać imię, nazwisko oraz adres e-mail. Wśród tych, którzy odpowiedzą poprawnie na wszystkie pytania, wylosujemy dwie osoby, które otrzymają po jednym egzemplarzu książki.

Konkurs trwa do 31 sierpnia 2014 roku.

Ze zwycięzcą skontaktujemy się listownie lub drogą mailową i zamieścimy o nim informację na naszej stronie.

Prosimy o poprawne wpisywanie adresów mailowych!

W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Odpowiedzi na pytania można znaleźć na naszej witrynie.


Pytania:

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

* * *

Małe info o książce

Wschodzące słońce na Pacyfiku


Wschodzące słońce na Pacyfiku
 - Od Pearl Harbor do Colombo – pasmo niewiarygodnych sukcesów Japończyków w pierwszej fazie wojny i jedyny sukces Amerykanów: słynny nalot na Tokio pułkownika Doolitla. Morison jak zwykle przedstawia wojnę z różnych punktów widzenia. Fantastyczna analiza ośrodków władzy Japonii w drodze do wojny. Czy Stany Zjednoczone są odpowiedzialne za wybuch wojny z Japonią? Dlaczego doszło do tak spektakularnej klęski w Pearl Harbor? Jak to się stało, że Japonia odniosła tak wiele sukcesów w tak krótkim czasie? Na te i na wiele innych pytań odpowiada ta książka. A do tego fantastyczne relacje uczestników walk z obu stron.

Nagroda Pulitzera, przede wszystkim za to, że autor udowodnił, jak pasjonująca może być literatura historyczna! Samuel E. Morison Profesor historii na Uniwersytecie w Harwardzie, którego dziełem życia jest 14-tomowa historia US Navy w drugiej wojnie światowej. Na polecenie prezydenta Roosevelta miał nieograniczony dostęp do annałów wszystkich pól walk i uczestników wydarzeń.

Dwukrotny laureat Pulitzera.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy


Odśwież