A+ A A-
  • Kategoria: Konkursy
  • Odsłony: 2497

Okręty Podwodne Świata razem z Wydawnictwem Rebis zapraszają do udziału w konkursie, w którym do wygrania jest książka Charlesa Glassa pt. Dezerterzy.

Konkurs zakończony.

Nagrodę wylosował:

Pan Jerzy Janiec

Gratulujemy!

Aby wziąć udział w konkursie należy zapoznać się z regulaminem, odpowiedzieć na zamieszczone poniżej pytania konkursowe i podać imię, nazwisko oraz adres e-mail. Wśród tych, którzy odpowiedzą poprawnie na wszystkie pytania, wylosujemy jedną osobę, która otrzyma książkę.

Konkurs trwa do 30 czerwca 2014 roku.

Ze zwycięzcą skontaktujemy się listownie lub drogą mailową i zamieścimy o nim informację na naszej stronie.

Prosimy o poprawne wpisywanie adresów mailowych!

W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Odpowiedzi na pytania można znaleźć na naszej witrynie.


Pytania:

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

* * *

Małe info o książce:

Dezerterzy
Dezerterzy

Dezerterzy, książka znanego korespondenta wojennego i historyka Charlesa Glassa, to próba przeniknięcia za zasłonę strachu i hańby.

Mało kto wie, że w czasie II wojny światowej niemal 100 tysięcy Brytyjczyków i 50 tysięcy Amerykanów zdezerterowało ze swych armii, uszczuplając siły aliantów o równowartość dziesięciu dywizji! W ogromnej większości byli to żołnierze z pierwszej linii frontu, którzy załamali się pod nieustannym ostrzałem, mając dość życia pod gołym niebem, nieudolności dowódców i wszechobecnej śmierci. Wielu dezerterowało, szukając pieniędzy i przygód. Pod koniec wojny Londyn, Rzym czy Neapol roiły się od band dezerterów rabujących wojskowe składy i kontrolujących czarny rynek. Paryż, w którym żandarmeria toczyła z nimi nocne strzelaniny, przypominał Chicago z czasów prohibicji.

"Dezerter", książka znanego korespondenta wojennego i historyka Charlesa Glassa, to próba przeniknięcia za zasłonę strachu i hańby. Analizując niezliczone dokumenty z archiwów wojskowych, protokoły posiedzeń sądów wojennych, listy i wspomnienia oraz gazety z tamtej epoki, autor próbuje dociec, dlaczego często dzielni żołnierze decydowali się porzucić towarzyszy broni i wieść życie banity. To jedna z ostatnich nie opowiedzianych historii II wojny światowej.

Charles Glass (ur. 1951), obywatel Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, jest światowej sławy dziennikarzem prasowym i telewizyjnym. W latach 1983-1993 był głównym korespondentem ABC News na Bliskim Wschodzie. Relacjonował wojnę Yom Kippur, wojnę domową w Libanie, kurdyjskie powstanie w północnym Iraku, samotnie dokumentował indonezyjską okupację Timoru Wschodniego. W 1983 r. wpadł w ręce szyickich porywaczy, lecz po dwóch miesiącach im uciekł. Jego artykuły ukazują się w pismach "London Review of Books", "New York Review of Books", "Independent" oraz "Spectator". Jest autorem książek "Americans in Paris", "Tribes with Flags", "The Tribes Triumphant", "Money for Old Rope" oraz "The Northern Front: An Iraq War Diary". Swój czas dzieli między Francję, Wielką Brytanię i Bliski Wschód. Ma pięcioro dzieci, w tym troje przybranych.

Więcej o nim na stronie internetowej www.charlesglass.net.

"Glass przełamuje tabu, które nienaruszone utrzymywało się niemal 70 lat... Wojna, którą opisuje, daleka jest od ideału «kompanii braci», do którego przywykliśmy" - Keith Lowe, autor "Dzikiego kontynentu"

"W tej świeżej, trzymającej w napięciu i odkrywczej książce Charles Glass dokonał czegoś niezwykłego: przedstawił całkiem nowe spojrzenie na wojnę" - Patrick Bishop, autor książek "Cel Tirpitz" oraz "Chłopcy z bombowców"

"Poruszająca, dobrze udokumentowana książka, która pokazuje, że pole bitwy nie należało dla bohaterów, ale do młodych ludzi, którzy tracili człowieczeństwo i życie" - "Sunday Telegraph"

"Mocna i często zadziwiająca... do głębi osobista historia wojennej walki w całym jej chaosie, przerażeniu i moralnej dwuznaczności" - "The Boston Globe"

"Opowieści o tchórzostwie mogą być równie porywające jak opowieści o bohaterstwie. Jedne mówią nam o tym, kim chcielibyśmy być, drugie - o tym, kim obawiamy się, że jesteśmy" - "The New York Times"

"Cóż to za żałosny dźwięk? To lamenty tysięcy historyków wojskowości, którzy żałują, że nie wpadli na tak oryginalny pomysł jak Charles Glass" www.express.co.uk

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy


Odśwież