A+ A A-
  • Kategoria: Konkursy
  • Odsłony: 2738

Okręty Podwodne Świata razem z Wydawnictwem Finna zapraszają do udziału w konkursie, w którym do wygrania są dwie książki - po jednym egzemplarzu książki Eckarda Wentzela pt. Wojna U-Bootów na Morzu Norweskim oraz książki Mochitsura Hashimoto pt. Zatopieni.

Konkurs zakończony.

Nagrodzeni:

  • Pan Marian Śmiech
  • Pan Arkadiusz Kisiel


Gratulujemy!

* * *

Aby wziąć udział w konkursie należy zapoznać się z regulaminem, odpowiedzieć na zamieszczone poniżej pytania konkursowe i podać imię, nazwisko oraz adres e-mail. Wśród tych, którzy odpowiedzą poprawnie na wszystkie pytania, wylosujemy dwie osoby, które otrzymają po jednym egzemplarzu książki.

Konkurs trwa do 31 maja 2014 roku.

Ze zwycięzcami skontaktujemy się listownie lub drogą mailową i zamieścimy o nich informację na naszej stronie.

Prosimy o poprawne wpisywanie adresów mailowych!

W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Odpowiedzi na pytania można znaleźć na naszej witrynie.


Pytania:

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

* * *

Małe info o książkach

Wojna U-bootow na Morzu Norweskim
Wojna U-bootow
na Morzu Norweskim


Wojna U-Bootów na Morzu Norweskim
- Okręt podwodny U-995 to ostatni U-boot, który po zakończeniu drugiej wojny światowej powrócił do Niemiec. Stało się to dopiero w 1971 roku, kiedy to zakupiony od Norwegów U-boot został przekształcony w okręt-muzeum i do dzisiaj stoi w Laboe pod Kilonią, przyciągając rzesze turystów. Dzieje tego okrętu na tle wojny na Morzu Norweskim przeciw konwojom zmierzającym do Rosji stanowią treść tej książki.

Zatopieni
Zatopieni

 - - -

Zatopieni - Historia japońskich okrętów podwodnych napisana przez dowódcę okrętu podwodnego, który zatopił amerykański krążownik "USS Indianapolis". Autor opisuje najciekawsze epizody japońskich okrętów podwodnych, oparte na relacjach jego kolegów-członków załóg okrętów podwodnych. W swoją opowieść wplata własną historię, w której nie brak dramatycznych momentów.
„Mieliśmy księżyc za plecami, a nieprzyjaciel był widoczny jak na dłoni. Widzieliśmy jego dwa kominy i wysoki maszt. Myślałem, że to pancernik typu »Idaho«. Załoga w podnieceniu czekała na rozkaz. W końcu wydałem rozkaz: »Uwaga! Pal!«. Sześć torped pomknęło do celu. Płynąc równolegle do niego, czekaliśmy z niecierpliwością. Każda minuta wydawała się wiekiem. Wreszcie nastąpiły trzy wybuchy. Po każdym krzyczałem: »Trafiony!« A załoga I-58 tańczyła że szczęścia.” – relacja Mohitsuro Hashimoto z zatopienia USS Indianapolis.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy


Odśwież