A+ A A-

I wojna światowa 1914-1918. Historia militarna

I_wojna_swiatowa_1914-1918_Historia_militarna
Tłumacz: Jan Szkudliński
Ilość stron: 616
Format: 150 x 225 mm
ISBN: 978-83-7818-460-7

Hart skupia się przede wszystkim na aspekcie strategicznym wojny i rozwoju taktyki wojennej orazna wprowadzanych nowinkach technicznych, które miały decydujący wpływ na jej wynik.

Toczona w latach 1914-1918 wojna była pierwszym konfliktem prawdziwie globalnym, gruntownie przekształcającymbieg historii. Na skutek tego konfliktu kilka imperiów zostało osłabionych lub się rozpadło, a z ich popiołów powstały nowe państwa. Wojna zrujnowała światową gospodarkę, przynosząc kryzys, który w decydujący sposób wpłynął na losy milionów ludzi. Dogłębne zbadanie przyczyn wybuchu tej wojny oraz przebiegu działań na wszystkich frontach jest niezbędne dla zrozumienia dziejów XX wieku.

W tym wielkim dziele słynny historyk Peter Hart analizuje ten konflikt, łącząc wyniki najnowszych badań historycznych z relacjami świadków wydarzeń. Cytowane wypowiedzi generałów i admirałów pozwalają zrozumieć przyczyny podejmowanych przez nich działań, a obrazowe relacje ich podwładnych ukazują straszliwe skutki zaciętych walk.

Hart skupia się przede wszystkim na aspekcie strategicznym wojny i rozwoju taktyki wojennej orazna wprowadzanych nowinkach technicznych, które miały decydujący wpływ na jej wynik.

Peter Hart pracuje w Imperial War Museum w Londynie, gdzie zajmuje się przeprowadzaniem wywiadów z weteranami współczesnych konfliktów zbrojnych. Jest autorem kilku uznanych publikacji z historii I wojny światowej, w tym "The Somme", "Bloody April," "Aces Falling", "1918: A Very British Victory" oraz "Gallipoli". Od lat pracuje też jako przewodnik po polach bitew frontu zachodniego oraz Gallipoli w Turcji.


Located in: Hart Peter | Historia

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy


Odśwież