A+ A A-

Wicher wojny

Nowa historia drugiej wojny światowej

wicher-wojny
Tłumacz: Grzegorz Woźniak
Ilość stron: 656
Format: 165 x 235 mm
ISBN: 978-83-89656-90-2

Książka przedstawiająca z nowej perspektywy wydarzenia rozgrywające się na frontach drugiej wojny światowej. Andrew Roberts, który wykorzystał wiele ważnych, niepublikowanych dotychczas dokumentów, stara się odpowiedzieć na najważniejsze pytanie: dlaczego Trzecia Rzesza przegrała wojnę? Czy niemieccy generałowie, którzy po wojnie oskarżali Hitlera o wszystkie klęski, mieli rację, czy też zrzucali winę za swoje błędy na człowieka, który nie mógł się już bronić? Książka zawiera dużo intrygujących informacji o głównych aktorach wydarzeń, a także opowieści o odwadze i ofiarności zwykłych żołnierzy. Zbierając materiały, autor zwiedził wiele pól bitewnych i miejsc, gdzie rozgrywały się przełomowe wydarzenia drugiej wojny. Wicher wojny został uznany przez armię brytyjską za najlepszą książkę militarną 2010 roku, zdobywając tytuł British Army Military Book of the Year 2010.

"Wicher wojny" będzie ozdobą każdej półki z publikacjami na temat drugiej wojny światowej. Roberts prezentuje nowy, oryginalny punkt widzenia.
-- Robert Service, "Observer"

Andrew Roberts to znakomity narrator, z lekkością poruszający się po labiryncie wydarzeń wojennych. Wszystkie postaci są świetnie nakreślone, a sądy autora logiczne i trafne. Roberts nazwał "Wicher wojny" swoim pierwszym bestsellerem; jego książka zasługuje też na miano arcydzieła.
-- Dan Jones, "The Times" History Books of the Year


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy


Odśwież